Start Klimatyzacja

Klimatyzacja do domu

Dzięki urządzeniom klimatyzacyjnym możemy stworzyć warunki, w których czujemy się najlepiej, z odpowiednią temperaturą oraz wilgotnością. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne wytwarzają czyste, świeże i zdrowe powietrze, usuwając z niego nadmiar wilgoci kurzu oraz zapobiegając pleśni. Wszystko to bez hałasu przeciągów oraz niskim kosztem.

Oferujemy szereg rozwiązań systemów klimatyzacji projektowanych pod kątem maksymalnego komfortu użytkowania w pomieszczeniach mieszkalnych, sypialniach, salonach, bawialniach.

Pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązania oraz urządzenia, mając na uwadze zarówno funkcjonalność jak i dopasowanie do wystroju wnętrz, nie psując walorów estetycznych pomieszczeń mieszkalnych.Wpływ klimatyzacji na zdrowie

Jakość powietrza w pomieszczeniu ma ogromne znaczenie na zdrowie przebywających w nim osób. Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie może być widoczny dopiero po kilku latach. System klimatyzacji jest w stanie osłabić lub całkowicie zapobiec ujemnym skutkom zanieczyszczonego powietrza.

Nowoczesne, termoizolacyjne technologie budowania domów znacznie ograniczają ich naturalną wentylację, co w prowadzi do tzw. syndromu chorego budynku. Zlikwidowanie wentylacji budynku zmniejsza koszty jego grzania/chłodzenia, ale jednocześnie z powodu codziennej recyrkulacji tego samego powietrza powoduje utrzymanie wysokiego poziomu wilgotności oraz zanieczyszczeń. Kurz, dym, bakterie, wirusy oraz grzyby krążą po całym budynku.

Metody obniżenia stężenia zanieczyszczeń powietrza w budynku to wentylacja, filtrowanie i kontrola wilgotności. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne dają takie możliwości. Każde urządzenie klimatyzacyjne powinno być wyposażone w odpowiedni filtr (którego wydajność mierzona jest procentową skutecznością zatrzymywania cząstek zanieczyszczeń) oraz system dezynfekcji (lampy UV, antybakteryjne lamele i inne).


Klimatyzacja do biura

Stwarzając komfortowe warunki klimatyczne w miejscu pracy wpływamy na poprawę samopoczucia oraz zwiększenie aktywności i kondycji pracowników. Daje to wymierne korzyści, ponieważ kto czuje się dobrze, ten jest bardziej twórczy i produktywny. Nie od dzisiaj wiadomo, że zadowolony pracownik to dobry pracownik.

Rozwiązania dedykowane dla pomieszczeń biurowych cechują się wydajnością, niezawodnością oraz niskim kosztem eksploatacji.
Dobieramy estetyczne urządzenia dopasowane do wystroju biurowego, zapewniając maksymalną funkcjonalność połączoną z ergonomią użytkowania.
Schemat działania klimatyzatora: 1) skraplacz, 2) zawór dławiący (lub kapilara), 3) parownik, 4) sprężarka.